Misja

Jesteśmy niepubliczną placówką specjalizującą się w diagnozie i terapii dzieci, młodzieży i dorosłych. W naszym Centrum nadrzędną wartością jest dobro drugiego człowieka. Działamy po to, by wspierać, służyć pomocą i zrozumieniem, wykorzystując swoją wiedzę, lata doświadczeń i pasję. Zapewniamy dostęp do profesjonalnej opieki terapeutycznej, wspieramy prawidłowy rozwój dzieci i młodzieży poprzez skuteczną pracę pedagogów, logopedów, terapeutów SI, terapeutów zaburzeń przetwarzania słuchowego APD i psychologów. Dorosłym oferujemy pomoc psychologiczną, psychoterapię, terapię EEG Biofeedback, Metodę Warnkego, wsparcie psychodietetyka, zajęcia grupowe dla rodziców nastolatków oraz szkolenia. Wychodzimy naprzeciw każdego pacjenta, bez względu na jego wiek, szanując jego prawa i ceniąc jego indywidualność. Nieustannie podnosimy swoje kompetencje i kwalifikacje, aby odpowiadały aktualnym standardom. Rozwijamy się poprzez członkostwo w Polskim Stowarzyszeniu Terapeutów i Trenerów Biofeedback oraz Polskim Stowarzyszeniu Terapeutów Integracji Sensorycznej w Warszawie, korzystając z najnowszej wiedzy i doświadczeń specjalistów.

Dysponujemy profesjonalnie wyposażoną salą do integracji sensorycznej o powierzchni 40m2, trzema gabinetami przeznaczonymi do spotkań indywidualnych oraz salą szkoleniową, w samym centrum Tczewa. Wszystkim klientom zapewniamy dostęp do komfortowej poczekalni z aneksem kuchennym. W swojej pracy posługujemy się nowoczesnymi technologiami: pięciokanałowym urządzeniem do terapii EEG BIOFEEDBACK oraz QEEG; urządzeniem Audio4Lab do treningu słuchowego, wzrokowego i motorycznego Metodą Warnkego, czy analizatorem składu ciała InBody 120.

Dysponujemy najnowszymi, wystandaryzowanymi narzędziami diagnostycznymi i odpowiednio przeszkolonymi do posługiwania się nimi terapeutami-diagnostami:

  • Polskimi Standaryzowanymi Testami Integracji Sensorycznej – jedynym w Polsce wystandaryzowanym „narzędziem” przeznaczonym do badania dzieci od 4 roku życia
  • KORP – Kartami Oceny Rozwoju Psychoruchowego
  • KOZE – Kartami Oceny Zachowania i Emocji
  • KOCP – Kartami Oceny Czytania i Pisania
  • Programem do tworzenia i analizy mapy mózgu QEEG
  • Testem Metody Warnkego do diagnozy w przypadku zaburzeń przetwarzania słuchowego APD
  • Międzynarodowym standaryzowanym testem ADOS – 2 – światowym standardem diagnozy zaburzeń ze spektrum autyzmu.
  •  KATIS – innowacyjną platformą do diagnozowania i terapii zaburzeń integracji sensorycznej przeznaczoną dla dzieci od 12 miesiąca życia do 4 roku życia.

Proponujemy również wsparcie on-line oraz zachęcamy do zapoznania się z ofertą szkoleniową.