Z wymienionymi, w temacie tego artykułu problemami, boryka się dzisiaj wiele osób. Wiele z nich (szczególnie na początkowym etapie), zwykle nie wie, jak sobie poradzić z trudnościami, jakie ich dotykają. W tym artykule omówimy różne rozwiązania, które mogą pomóc w diagnozie i późniejszym leczeniu.

Praca z psychologiem

Praca z psychologiem to jedno z najpopularniejszych rozwiązań w przypadku depresji, zaburzeń lękowych i nerwic. Psycholog to specjalista, który pomaga pacjentowi zrozumieć źródła jego problemów emocjonalnych oraz nauczyć się technik radzenia sobie z nimi. Terapia pozwala na uświadomienie sobie problemu, jego przyczyny, a także daje możliwość nauczenia się sposobów, radzenia sobie z trudnościami, które mogą powodować depresję lub lęki.

Współpraca z psychologiem możliwa jest również w naszym Centrum PolKa. Tutaj poznasz naszych specjalistów.

Praca z psychodietetykiem

To jedno z rozwiązań, które może pomóc w leczeniu depresji i innych zaburzeń emocjonalnych. Psychodietetycy to specjaliści, którzy zajmują się łączeniem naukowej wiedzy na temat żywienia z technikami terapeutycznymi. Pomagają oni pacjentom ustalić plan diety, który może pomóc w zmniejszeniu objawów depresji i lęków. Dieta może wpłynąć na pracę układu nerwowego i na poziom neuroprzekaźników, a co za tym idzie, również na nastrój.

EEG Biofeedback

Czas przejść do metod popartych naukowymi badaniami, których dostarcza nam współczesna technologia. W tym typie terapii terapeuta za pomocą urządzenia, które monitoruje aktywność mózgu lub parametry życiowe organizmu oraz dzięki pozyskanym danym, może wskazać drogę do poprawy zdrowia psychicznego poprzez odpowiednio zaplanowane treningi. EEG Biofeedback może wesprzeć w poprawie nastroju, zmniejszeniu objawów lękowych i nerwicowych, a także poprawić jakość snu, czy obniżyć poziom stresu, dzięki odpowiednio dobranym technikom relaksacyjnym stosowanym wraz z jednoczesnym monitorowaniem jakości i skuteczności  przebiegu treningu.

Mikropolaryzacja

Mikropolaryzacja to inna metoda, która może pomóc w leczeniu zaburzeń emocjonalnych. Ta technika polega na stosowaniu przezczaszkowo prądu o niskiej mocy. Mikropolaryzacja pomaga w regulowaniu poziomu neuroprzekaźników, co z kolei wpływa na poziom nastroju. Ta metoda jest bezpieczna i nieinwazyjna, a jej skuteczność została potwierdzona w badaniach naukowych.

Obie wspomniane wyżej metody oparte o współczesną technologię obsługujemy również u nas. Tutaj poznasz szczegóły.

Podsumowanie

Depresja, zaburzenia lękowe oraz nerwice to poważne problemy emocjonalne, które wymagają specjalistycznego leczenia. Praca z psychodietetykiem, psychologiem, wykorzystanie EEG Biofeedback oraz terapia mikropolaryzacji są tylko niektórymi z wielu możliwości leczenia tych schorzeń. 

Ważne jest, aby skonsultować się z odpowiednimi specjalistami i znaleźć najlepsze rozwiązanie dla danej osoby. Wszystkie wyżej wymienione metody wspomagają leczenie i nie wymagają zaprzestania stosowania farmakoterapii, czy leczenia zaleconego przez lekarza psychiatrę.

Pamiętajmy, że każdy przypadek jest unikalny, dlatego podejście do leczenia powinno być spersonalizowane i oparte na indywidualnych potrzebach pacjenta.

Jeśli chcesz omówić z nami w jaki sposób możemy pomóc Ci w naszym Centrum Terapeutycznym, zadzwoń pod nr tel. 662 280 715. Pracujemy zarówno z dziećmi i młodzieżą, jak i z osobami dorosłymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Name *